Špeciálna základná škola s materskou školou
pre žiakov s telesným postihnutím internátna

Praktická škola internátna

Forma štúdia :           denná

Číslo odboru :       64922

Dĺžka štúdia :            1 ÷ 3 roky ( voliteľná )

Štúdium je odporúčané pre menej zručných absolventov špeciálnych základných škôl variantu A, absolventov ŠZŠ variant B, variant C.

Úlohou praktickej školy je pripraviť žiakov na život v rodine – na sebaobsluhu a praktické práce v domácnosti, zacvičiť ich v prácach profilujúceho voliteľného predmetu tak, aby mohli vykonávať zmysluplnú prácu v chránených pracoviskách.

Zameranie PŠ pre TP internátnej je na vyučovanie voliteľných predmetov Pomocné práce v kuchyni, Remeselné práce, Tkanie na tkáčskom stave, Pomocné práce v záhradníctve a aranžovaní a Pomocné práce v administratíve.

Štúdium v praktickej škole internátnej je možné ukončiť po prvom, druhom alebo treťom roku dochádzky a to vysvedčením o absolvovaní štúdia.