Špeciálna základná škola s materskou školou
pre žiakov s telesným postihnutím internátna

Súčasťou Spojenej školy internátnej, Komenského 3, Humenné je Výdajná školská jedáleň, ktorá zabezpečuje výdaj a konzumáciu jedál a nápojov pre deti/žiakov školy v čase ich pobytu v škole alebo v školskom internáte. Jedlá a nápoje sú pripravované prevádzkou Gastroštudent, Komenského 3, Humenné, Mária Hriseňková-MH Bystrá.

Do Výdajnej školskej jedálne sa deti/žiaci prijímajú na základe žiadosti – prihlášky na stravovanie.

Výdajná školská jedáleň poskytuje stravovanie deťom a žiakom za čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov.

Číslo účtu, na ktoré sa poukazujú platby za odobratú stravu je: 8941685001/5600. Platba za odobratú stravu sa uhrádza mesačne vopred, najneskôr do posledného dňa predchádzajúceho mesiaca.

Pri neprítomnosti dieťaťa/žiaka v škole je zákonný zástupca povinný odhlásiť svoje dieťa z odoberania stravy. Odhlásenie, resp. prihlásenie dieťaťa/žiaka na stravu je možné najneskôr do 7,00 hod. daného dňa. Za neodobratú a včas neodhlásenú stravu sa náhrada neposkytuje, odhlásenie dieťaťa/žiaka zo stravy je povinnosťou.

Prihlasovanie a odhlasovanie odberu jedál a nápojov sa vykonáva elektronicky, a preto po prijatí dieťaťa/žiaka do Výdajnej školskej jedálne je pre tieto potreby nutné zakúpiť si elektronickú čipovú kartu v hodnote 5 €.

Počas výdaja a konzumácie jedál a nápojov je nad deťmi a žiakmi zabezpečený pedagogický dozor.